Piyasanın En Avantajlı Elektrik Regülatör Fiyatları – Elsan Regülatör

Piyasanın En Avantajlı Elektrik Regülatör Fiyatları

avantajli-elektrik-regulator-fiyatlari

Enerjinin sürdürülebilir kullanımı artırmak ve verimli enerji kullanımını daha etkin kılmak için günümüzde birçok elektronik cihazdan yardım alınmaktadır. Bu cihazların arasında en fazla önem arz edenlerden birisi ise regülatörlerdir. Regülatör, adı üzerinde regülasyondan türemiş, dalgalı elektrik voltajının yoğun olduğu alanlarda elektrik voltajını dengelemek amacıyla kullanılır. Haliyle çok sık tercih edilen bu cihazın her yerde değişkenlik gösterebilen fiyat skalası olabilir. Elektrik regülatör fiyatları konusuna gelmeden önce bu cihazın ne olduğunu, nerelerde kullanıldığını ve nasıl çalıştığını inceleyelim.

elektrik-regulator

Elektrik Regülatör Nedir?

Elektrik regülatörler, enerjinin değişik sebeplerden ötürü yükselmesi ya da düşmesi amacıyla kullanılan elektronik cihazlardır. Bu elektronik cihazlar voltaj değişikliğinin ani olarak ve yoğun bir şekilde yaşandığı bölgelerde voltajı dengelemek amacı ile kullanılırlar.

Kısaca regülatörü şöyle özetleyebiliriz; şebeke gerilimindeki ani yükselme ve düşme gibi dengesizlikler verim kaybına neden olabilir, bu istenmeyen olumsuz değişimlerin yaratacağı dengesizlikleri bir nevi dengelemek amacıyla elektrik regülatörler kullanılır. Regülatörlerin çalışma prensibi, özellikle servo regülatörlerde manuel olarak kademe ayarlarıyla girişteki voltajın az olması durumunda giriş sargısının çıkış sargısından gereği kadar daha fazla sarımlı hale gelmesi, giriş voltajının yüksek olması durumunda giriş sargısının çıkış sargısından daha az sarımlı hale gelmesi ile voltajı ayarlar.

elektrik-regulator-fiyatlari

Elektrik Regülatör Nerelerde Kullanılır?

Elektrik regülatörler yaşamın birçok alanında sıklıkla kullanılan bir elektronik cihazdır. Özellikle iletişim araçlarında yoğun olarak kullanılan elektrik regülatörler; telekomünikasyon cihazları, fotokopi makineleri, faks makineleri, bilgisayar sistemleri, radyo ve televizyon vericileri, tıp ve laboratuvar cihazları, CNC tezgahları gibi hayatın içerisinde yer alan çok fazla alanda kullanılır.

Elektrik regülatörlerin kullanılmadığı alanlarda birçok makinenin zarar görme ihtimali oldukça fazladır. Tarım ve tekstil makineleri, asansörler, dişçilik ekipmanları, ev ve iş yeri aydınlatma sistemleri, imalathaneler, ofisler, atölyeler, denizcilik ekipmanları, kartlı geçiş sistemli gibi voltajın gidip gelmesinden etkilenecek daha birçok alanda regülatör kullanımı neredeyse zorunlu haldedir.

Elektrik regülatörler ayrıca; özellikle trafoya olan uzaklıkları oldukça fazla olan kırsal kesimlerde ve de-organize halde olan sanayi bölgelerindeki fabrikalar ile aynı trafoyu paylaşan yapılar için kullanılması gerekli olan bir sistemdir.  Bu tarz yerlerdeki trafoya yakın bölgelerde kademe ayarından dolayı yüksek voltaj alınır, uzak bölgelerde ise normalden daha düşük voltaj alınır. Elektrik regülatörler de bu tip değişkenlik olan bölgelerde bireysel voltajın normal düzeylerde alınmasını ve elektronik sistemlerin ihtiyaç duydukları voltajı almalarını enerjini kademe ayarını lokal olarak ayarlayarak sağlamaktadır.

elektrikregulator

Elektrik Regülatör Fiyatları

Yazının başında da belirtildiği gibi elektrik regülatörler çok sık kullanılan cihazlar olduğu için elektrik regülatör fiyatları da değişkenlik gösterebiliyor. Bu konuda doğru tercih yapmak için kullanacağınız alana uygun tipte regülatör tercih etmelisiniz. Ev tipi ya da sanayi tipi regülatörler gibi birçok seçenek bulunmaktadır. Doğru tip regülatörü bulduktan en uygun regülatör fiyatı seçeneklerine ulaşmak için Elsan Regülatör olarak sizlere hizmet vermekten ve sorularınızı cevaplamaktan memnuniyet duyarız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HIZLI TEKLİF AL!

E-mail adresini bırak, ilgilendiğin ürünü belirt, teklifin sana gelsin!
TEKLİF AL
close-link