Uygun ve Kaliteli Trifaze Regülatör Fiyatları – Elsan Regülatör

Uygun ve Kaliteli Trifaze Regülatör Fiyatları

uygun-ve-kaliteli-trifaze-regulator-fiyatlari

Regülatörler birçok çeşitte piyasada bulunabilmektedir. Birçok çeşide ve kullanım alanlarına göre regülatör fiyatları değişkenlik gösterebilir. Trifaze regülatör de bir regülatör çeşidi olarak farklı fiyatlarda bulunabilir ve kullanım alanlarındaki etkileri de fiyatlarda farklılığa sebep olmaktadır. Trifaze regülatör fiyatları konusunda tavsiyelerde bulunmadan önce regülatörün genel tanımını, trifaze regülatörün ne anlama geldiğini, trifaze regülatörün özelliklerini ve kullanım alanlarını incelemek gerekir.

Enerjinin sürdürülebilir kullanımı artırmak ve verimli enerji kullanımını daha etkin kılmak için günümüzde birçok elektronik cihazdan yardım alınmaktadır. Bu cihazların arasında en fazla önem arz edenlerden birisi ise regülatörlerdir. Regülatör, adı üzerinde regülasyondan türemiş, dalgalı eletrik voltajının yoğun olduğu alanlarda elektrik voltajını dengelemek amacıyla kullanılır.

Trifaze Regülatörlere Ulaşmak İçin Buraya Tıklayın.

Trifaze Regülatör Nedir?

Regülatörler kullanım alanlarına ve kullanım yoğunluklarına bağlı olarak tek fazlı (monofaze) ya da 3 fazlı (trifaze) olarak üretilir. Bu seçimin belirlenmesi için regülatör ihtiyacı olan bölge inceleme yapılmalıdır. İhtiyaç bölgesinin elektrik hattına olan mesafesi, voltajın düşüş gösterdiği alt limit ve voltajın çıkış eğilimi gösterdiği üst limitin tespiti doğru bir şekilde yapılmalıdır.

trifaze-regulator

Bu değerlere kesin erişim sağlandıktan sonra bölgede tek fazlı (monofaze) ya da 3 fazlı (trifaze) regülatör kullanımı yapılır. Voltaj alt limit 160/260 volt olan bölgelerde tek fazlı (monofaze), voltaj alt limit 275/450 volt olan yerlerde ise 3 fazlı, trifaze (sanayi tipi) regülatör kullanımı tercih edilmelidir. Voltajın düşüş ve yükseliş değerleri haricinde bölgenin lokasyonu da regülatör seçimi yaparken gözetilmesi gereken kriterlerdir. Bölge kırsalda mı, dağlık bir alanda mı yoksa şehir merkezinde mi yer alıyor gibi soruların yanıtllarının yanı sıra trafoya  olan yakınlık ve uzaklık gibi ögeler de belirleyici olmaktadır.

Özetle tek fazlı (monofaze) regülatörler ev tipi regülatörlerdir. 3 fazlı yani trifaze regülatör ise sanayi tipi regülatörler olarak adlandırılır. Bu şekilde eektrikte gerilim, akım, frekans ve akım yoğunluğu gibi elektriksel büyüklüklerin regülasyonu bu cihazlar aracılığı ile yapılmaktadır. 1 fazlı regülatör olarak da bilinen monofaze regülatröler 160/260 volt arası giriş ayar aralığında 220 VAC, 3 fazlı regülatör olarak bilinen trifaze regülatörler ise 275/450 volt arası giriş ayar aralığında 380 VAC olarak çıkışa yansıtır.

Trifaze Regülatör Çalışma Sistemi

Regülatör ani bir şekilde ortaya çıkan gerilim yükselmelerini /gerilim düşmelerini regüle eder ve kendisine bağlı cihazların sabit bir gerilim ile beslenmesini sağlar. Yüksek gerilimler gibi düşük gerilimler de hassas cihazlara zarar verebilir. Kaynaktan çekilen akım değerinin nominal değerin üstüne çıkması ve kabloların aşırı yüklenmesi, gerilim transformatörü sargı izolasyonunun aşırı yıpranması, aşırı akım/aşırı gerilim nedeniyle koruma sistemlerinin sık olarak koruma sağlaması ve devreyi açması gibi durumlar zararlı durumlara örnek olarak verilebilir. Regülatör, yük uçlarındaki gerilimi sürekli izler ve yüke uygulanan gerilimin düşmesi halinde gerilimi yükseltir; yükselmesi durumunda ise çıkış gerilimini düşürür.

Daha çok sanayi tipinde olan 3 fazlı yani trifaze regülatör, zorlu sanayi koşullarında üstün performans sergileyen bir regülatör çeşididir. Anlık voltaj iniş çıkışlarında cihazları koruyan bir yapıya sahip trifaze regülatör, anlık yüksek akıma ihtiyaç duyan cihazların da sorunsuz bir iekilde işlevlerin, yerine getirmelerine yardımcı olur. 3 fazlı regülatör, diğer regülatör sistemlerine nazaran işçilik kalitesi ve üretim teknolojisi gibi konularda oldukça ön plana çıkmaktadır.

Trifaze Regülatör Evde Kullanılabilir mi?

Üç fazlı voltaj regülatörü , 380V endüstriyel güç için geliştirilmiş ve üretilmiş büyük ölçekli bir voltaj yardımcı güç kaynağıdır. Genel üç fazlı voltaj regülatörü en az 10 KVA ile binlerce KVA’dır. Bunlar arasında, üç fazlı voltaj regülatörü ve hat erişimi üç fazlı elektriktir ve üç fazlı canlı telin nötr bir hattı değildir. Regülatörler, farklı uygulamalarına göre endüstriyel regülatörlere ve ev regülatörlerine ayrılabilir. Voltaja göre, üç fazlı regülatörlere ve tek fazlı regülatörlere ayrılabilirler. Bilim ve teknolojinin gelişmesiyle, güç şirketleri fonlarını artırmaya devam ediyor, elektrikli ekipmanı iyileştirmek ve yükseltmek için voltaj dengeleyicileri kullanıyor ve elektrik ortamı yavaş yavaş istikrarlı ve güvenli hale geliyor. Ev aletleri için genellikle tek fazlı bir giriştir ve genel hat canlı bir tel ve nötr bir tel olarak ayrılır. Ve biraz daha yüksek güce sahip cihazlar için, canlı bir tel, nötr bir tel ve bir topraklama kablosu vardır. Ev voltajı 220V’dir, bu nedenle voltaj regülatörü seçimi, bir ev regülatörü ise, tek fazlı bir regülatör seçeriz. Tek fazlı voltaj regülatörü ile üç fazlı voltaj regülatörü arasındaki fark, tek fazlı voltaj regülatörünün voltaj çıkışının ve girişinin, canlı bir hatta ve nötr bir hatta bağlanmasıdır.

Trifaze Regülatör Fiyatları

Trifaze (3 fazlı) regülatör genel olarak yukarıda da belirtildiği üzere daha fazla güç gerektiren anlarda kullanılan tipte regülatörlerdir. Regülatörler bu özellikleri sebebiyle daha ağır sektörlerde kullanılır. Örneğin; sağlık sektörü, sanayi sektörü, askeri tesisler, bilişim sektörü, finans sektörü gibi enerji akışının yoğun ve güçlü olduğu alanlarda tercih edilir. Bunun gibi birçok sektörde hizmet verebilen regülatör fiyatları birçok farklı seviyede bulunabilir.

trifazevoltajregulatoru

Regülatör fiyatları kullanım alanlarının gerektirdiği kullanım gücüne göre değişebilmektedir. Trifaze regülatör fiyatları konusunda en uygun fiyatı kullanım alanını iyi analiz etmek gerekir. Ardından piyasada regülatör fiyatları ile araştırma yaparak en uyun fiyat bulunabilir. Kullanım alanlarına göre değişkenlik regülatör fiyatları konusunda en güvenilir ve en avantajlı tekliflere ulaşmak için Elsan Regülatör’ü tercih edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HIZLI TEKLİF AL!

E-mail adresini bırak, ilgilendiğin ürünü belirt, teklifin sana gelsin!
TEKLİF AL
close-link