12 Volt Voltaj Regülatör Fiyatları ve Özellikleri – Elsan Regülatör

12 Volt Voltaj Regülatör Fiyatları ve Özellikleri

Bazı zamanlar elektrik akışının düzenli bir şekilde sağlanmaması sonucunda elektronik cihazların bozulduğu gözlemlenir. Bu tarz can sıkıcı durumların yaşanmaması adına, regülatörler tercih edilebilir. Sağladığı elektrik akışı sayesinde cihazların bozulmasını engelleyen 12 volt voltaj regülatör gerilimi sabitlemektedir. Düzensiz gelen elektriği sabitleyen voltaj regülatörü, yüksek teknolojiden yardım alan sanayi gibi ortamlara uygunluk gösterir.

12 Volt Voltaj Regülatörü Nerelerde Kullanılır?

Voltaj regülatörü, düzensiz elektrik akışı söz konusu olduğu zaman gerilimi sabitleme özelliğiyle bilinir. Bu sebeple, 12 volt voltaj regülatör seçeneklerinin kullanım alanları merak edilir. Tüm sektörlerde kullanım alanı söz konusu olan voltaj regülatör, sağlık sektöründe de sıklıkla tercih edilir. Sağlık sektöründe özellikle, MR, yoğun bakım ünitesi, tomografi ünitesi, laboratuvar ve röntgen cihazlarının elektrik kesintisi karşısında ciddi anlamda sıkıntılar yaşaması mümkündür. Bu tarz tıbbi cihazların elektrik kesintisi yaşamaması adına 12 volt voltaj regülatörü tercih edilerek cihazların bozulması engellenir. Aynı zamanda hastaların yaşamsal faaliyetleri tehlikeye sokan elektrik kesintisi ya da elektrik dalgalanması, voltaj regülatörleri sayesinde sabitlenir. Ev içinde kullanıma da uygun olan 12 volt voltaj regülatörleri, kombi, TV, oyun konsolu ve bilgisayar gibi elektrikli aletler için tercih edilir. Hırsız alarm sistemi, personel devam kontrol sistemi, ısıtma ve soğutma sistemleri, kartlı geçiş sistemleri gibi elektrik gerektiren cihazlar da 12 volt voltaj regülatör kullanımına uygundur.

12 Volt Voltaj Regülatörü Özellikleri

Voltaj yükseltici olarak bilinen voltaj regülatörü, çeşitli teknik özelliklerden meydana gelir. Enerjiyi düşürme ve azaltma özelliğine sahip olan 12 volt voltaj regülatörü yüksek verim sunmaktadır. Ev tipi olarak kullanılması mümkün olan regülatörü, çeşitli fabrikalarda tercih etmek de mümkündür. Otomatik devreye girme özelliği bulunan regülatör çeşidi, kısa devre, geniş giriş aralığı ve aşırı gerilim gibi durumlar için korumaya sahiptir. Güvenlik açısından son derece kapsamlı olan 12 volt voltaj regülatörü aşırı yük koruması özelliğini de bünyesinde barındırır. Akıllı fan kontrolü özelliği bulunan voltaj regülatörü, yüksek oranda yük altında verimliliğe sahiptir. Yük altında verimlilik oranı regülatör çeşitlerine göre değişiklik gösterse de ortalaması %98 şeklinde ifade edilir. -40 ila 60 derece arasında çalışma koşullarına sahip olan 12 volt voltaj regülatörü bu sebeple son derece dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

12 Volt Voltaj Regülatörü Fiyatları

Voltaj regülatörleri, kullanıcılarına sunduğu yüksek performans ve çalışma dayanıklılığı gibi unsurlara göre çeşitli fiyat aralığına sahip olur. 12 volt voltaj regülatörü markaya ya da kullanım alanına göre değişiklik gösteren fiyatlandırma seçeneklerine sahiptir. Uzun ömürlü, dayanıklı ve kaliteli malzemeler eşliğinde üretilen voltaj regülatörleri, fiyat ve performans açısından başarılıdır. Sunduğu üstün performans nedeniyle, değişkenlik gösteren bir fiyat aralığına sahiptir. Aynı zamanda 12 volt voltaj regülatörünün teknik özelliklerinin farklı olması sonucunda, fiyatlandırmada farklılıklar söz konusu olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HIZLI TEKLİF AL!

E-mail adresini bırak, ilgilendiğin ürünü belirt, teklifin sana gelsin!
TEKLİF AL
close-link