Ev İçin Regülatör Tavsiyesi – Elsan Regülatör

Ev İçin Regülatör Tavsiyesi

ayarlivoltajregulatorukullanimalanlari

Regülatörler, elektrik ile çalışan cihazların akım dengesizliklerinden korunabilmesi amacıyla kullanılan düzenleyici araçlardır. Bu regülatörler, gereğinden fazla gelen elektrik akımını düşürmeye; cihaz ihtiyacını karşılamaya yetmeyecek kadar gelen enerjiyi de arttırmaya yaramaktadır. Voltaj dalgalanmaları elektrikli cihazların en büyük düşmanlarındandır. Öyle ki bu durum cihazların arızalanmasına ve yanmasına neden olabilmektedir. Voltaj regülatörü daha çok endüstriyel alanlarda kullanılmaktadır. Ancak sağlamış olduğu yararların benimsenmeye başlamasıyla birlikte, evlerde de voltaj regülatörü kullanımına rastlamak mümkün hale gelmiştir. Evlerde kullanmak için regülatör almanın, dikkat edilmesi gereken pek çok noktası mevcuttur.

Ev için regülatör tavsiyesi doğrudan yapılabilecek bir şey değildir. Bunun için bir dizi hesaplama yapılmasına gereksinim duyulmaktadır. Voltaj regülatörleri, servo regülatör ve statik regülatör olmak üzere iki çeşit olarak imal edilmektedir. Öncelikle hangi regülatör türüne gereksinim olduğu belirlenmelidir. Bununla birlikte her regülatör türünün monofaze ve trifaze modelleri bulunmaktadır. Trifaze regülatörler, 380 Volt enerji kapasitesi bulunan endüstriyel alanlarda tercih edilmektedir. Evlerde ise 220 Volt enerji akımına olanak tanıyan monofaze regülatörler kullanılmaktadır. Bu noktada, evde kullanmak için alınacak regülatörün mutlaka monofaze olmasına özen gösterilmelidir. Ayrıca evlerde kullanılan cihazların ve enerji tüketimlerinin de göz önünde bulundurulması gereklidir.

Ev İçin Regülatör Hesaplama

10kvaregulatorfiyatlari

Ev için regülatör tavsiyesi verebilmek için, öncelikle regülatör gereksiniminin hesaplanması gereklidir. Bu hesaplama işlemi son derece kolay olmasına karşın, konu hakkında bilgi sahibi olmayan bireyler tarafından yapılamamaktadır. Ev için regülatör hesaplaması yaparken, evde kullanılan tüm cihazların Volt Amper (VA) değerlerinin bilinmesi gereklidir. Bunlar genellikle cihazların arka kısımlarında ya da kullanım kılavuzlarında bulunabilecek bilgilerdir. Daha sonra bulunan bilgilerin tek tek yazılması ve toplanması lazımdır. Bu ürünlerin toplam enerji gereksinimleri göz önünde bulundurularak, hepsini koruyabilecek nitelikte regülatör seçimi yapılması gereklidir. Ancak daha önce de belirtildiği gibi, regülatör için hesaplama yapma uzmanlık gerektiren bir işlemdir. Her ne kadar cihazların çalışma kapasitelerini hesaplamak kolay olsa da bu kapasiteye uygun regülatör türünün hangisi olduğunun belirlenmesi, bilgi ve birikim gerektiren bir konudur. Bu yüzden de regülatör satışı ve kurulumu yapan firmalardan destek alınması tavsiye edilmektedir. Ev için regülatör tavsiyesi ancak bu tür firmalar tarafından doğru bir şekilde verilebilmektedir. Tüm cihazların korunabilmesi adına, regülatör seçiminin uzman kişiler tarafından yapılması önem arz etmektedir.

Ev İçin Regülatör Modelleri

Regülatör kullanımının sağlamış olduğu yararlar, bu ürünlere olan talebin her geçen gün artmasına neden olmaktadır. Artan talebi karşılamak için de sürekli farklı markalar tarafından yeni regülatör modelleri piyasaya sürülmektedir. Bu regülatör modelleri içerisinden gelişigüzel ev için regülatör tavsiyesi verilmesi doğru değildir. Bunun için öncelikle regülatör kullanılacak evde bulunan cihazların değerlendirilmesi ve eve gelen en yüksek akım ile en düşük akımın belirlenmesi gereklidir. Ayrıca regülatör seçiminde marka da önemli bir etkendir. Her ne kadar farklı regülatör markaları bulunsa da hepsinin aynı kalitede olduğunu söylemek mümkün değildir. Kalitesiz markaların regülatörlerini kullanmak, regülatör ömrünün kısa olmasına ve beklenen etkiyi her zaman için sağlayamamasına yol açabilmektedir. Ayrıca regülatör alırken fiyat faktörünü de ilk sıraya yerleştirmemek gereklidir. Zira yalnızca fiyatına bakılarak yapılacak seçimler de aynı olumsuzluklar ile karşı karşıya kalınmasına neden olabilmektedir. Bu yüzden öncelikle kalite açısından regülatör modelleri arasında bir liste belirlenmeli ve daha sonra gereksinimleri karşılama potansiyeli bulunan regülatörlerin, uygun fiyatlı olanları tercih edilmelidir. Bu noktada internetin sağladığı olanaklardan yararlanılması tavsiye edilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HIZLI TEKLİF AL!

E-mail adresini bırak, ilgilendiğin ürünü belirt, teklifin sana gelsin!
TEKLİF AL
close-link