Monofaze Voltaj Regülatörü Fiyatları – Elsan Regülatör

Monofaze Voltaj Regülatörü Fiyatları

Elektrik şebekelerine yaşanan voltaj düzensizlikleri, bu şebekeden aldığı elektrikle çalışan elektronik cihazların zarar görmesine neden olmaktadır. Bu yüzden de elektrik şebekelerindeki akım düzensizliklerinin giderilmesi gereklidir. Regülatörler, bu sorunun ortadan kaldırılması adına kullanılan işlevsel ürünlerdir. Voltaj regülatörleri sahip oldukları özelliklere göre çeşitlendirilmektedir. Devre giriş ve çıkış sayısına göre yapılan sınıflandırma, bu konudaki en yaygın sınıflandırmadır. Monofaze voltaj regülatörü de bu sınıflandırma içerisinde yer alan regülatör türlerinden biridir. Latince “tek” kelimesinden türetilmiş olan monofaze regülatörler, tek fazlı regülatörlerdir.

Monofaze voltaj regülatörü fiyatları hususunda net bir rakamdan söz edebilmek neredeyse olanaksızdır. Zira günümüzde regülatör üretimi yapan çok sayıda firma bulunmaktadır. Bu firmaların fiyat politikaları, imal ettikleri cihazların kalitesi ve regülatörlerin güç aralıkları fiyatlar üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Ancak regülatör alırken fiyatı ön planda tutmak, son derece yanlıştır. Zira yalnızca uygun fiyatlı olduğu için tercih edilecek regülatörlerin uzun vadede daha fazla maliyete neden olabilmeleri söz konusudur. Bu yüzden de regülatör seçiminde öncelikle kaliteye ve gereksinimleri karşılayabilme potansiyeline odaklanılmalıdır. Gerekli şartları taşıyan ürünler arasından fiyatı uygun olanlar seçilmelidir. Ayrıca monofaze voltaj regülatörü fiyatları hakkında daha net bilgi alabilmek için internetten de yararlanılabilmesi de mümkündür. Regülatör üretimi yapan tüm firmalara tek bir noktadan erişebilmek mümkündür.

Monofaze Voltaj Regülatörü Kullanım Alanları

Monofaze voltaj regülatörü kullanım alanlarına sağlamış olduğu faydalar nedeniyle geniş bir kullanım alanına sahiptir. Yararlarının giderek daha fazla anlaşılması, bu ürünlerin her geçen gün daha yaygın hale gelmesine neden olmaktadır. Monofaze voltaj regülatörlerinin kullanım alanlarından bazılarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Kesintisiz güç kaynakları
 • Tıbbi cihazlar
 • Askeri savunma sistemleri
 • Telekomünikasyon cihazları
 • Televizyon ve radyo vericileri
 • Otomasyon ekipmanları
 • Yangın ve hırsız alarmları
 • Endüstriyel imalat makineleri
 • Endüstriyel ya da bireysel iklimlendirme sistemleri
 • Aydınlatma üniteleri
 • Motorlu makineler
 • Deri işleme makineleri
 • Buhar kazanları
 • Dayanıklı ev aletleri
 • Lazer cihazları
 • Telefon santralleri
 • Elektronik market dolapları ve ekipmanları
 • Matbaa makineleri

Monofaze Voltaj Regülatörü Çeşitleri

ayarli-voltaj-regulatoru

Şebekelerdeki elektrik akımını dengelemek ve elektronik cihazları bu akım düzensizliğinin neden olabileceği hasarlardan korumak için kullanılan monofaze voltaj regülatörlerinin farklı türleri bulunmaktadır. Monofaze servo regülatörler bu noktada ilk akla gelen türdür. Regülasyon işleminin otomatik olarak yapılmasını sağlayan bu regülatör türünde 200 V değerine kadar düşen elektrik akımının yükseltilmesi; 250 V değerine ulaşan elektrik akımının da düşürülmesi gerçekleştirilmektedir. Monofaze servo regülatörler, diğer regülatör türlerine kıyasla daha hassas algılama ve düzeltme yapabilmektedir. Şebekeden gelen akımının sürekli denetim altında tutulduğu bu regülatör türünde, en küçük değişimler bile kolayca tespit edilmekte ve anında düzeltilmektedir. Ancak servo motorlu regülatörlerin regülasyon hızı 3 saniyeye varabilmektedir. Bu da çok hassas cihazlarda kullanım için servo regülatörlerin uygun olmadığı anlamına gelmektedir. Anlık değişimlerden bile olumsuz etkilenen ve zarar görebilen hassas elektronik cihazlar için daha hızlı regülasyon sağlayan regülatörlerin kullanılması tavsiye edilmektedir.

Monofaze voltaj regülatörü çeşitleri arasında statik regülatörler de ayrı bir türü oluşturmaktadır. Bu regülatörlerde hareketli herhangi bir parça yoktur. Bu yüzden de statik regülatörlerin regülasyon hızı oldukça yüksektir. Saniyenin onda birine varan sürelerde regülasyon yapabilen bu regülatörler, hassas elektronik cihazlar için uygundur. Üstelik monofaze statik voltaj regülatörlerinin bakıma gereksinim duyan herhangi bir parçası da yoktur. Tüm kontrol ve düzeltme işlemlerinin bir mikrakontrolör tarafından yapıldığı statik regülatörler, ani dalgalanmalara karşı elektronik cihazlarına üstün koruma sağlamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HIZLI TEKLİF AL!

E-mail adresini bırak, ilgilendiğin ürünü belirt, teklifin sana gelsin!
TEKLİF AL
close-link